75-asis pasaulio čempionatas

Lapkričio 3-8 d. Santa Susanoje, Ispanijoje vyko jubiliejinis 75-asis IFBB kultūrizmo ir fitneso pasaulio čempionatas, kuriame varžėsi per 1500 sportininkų iš daugiau nei 100 šalių. Tai kol kas didžiausias ir gausiausias čempionatas. Lietuvai jame atstovavo beveik 30 sportininkų, kurie iškovojo vieną aukso, du sidabro ir keturis bronzos medalius.
Du medalius – aukso jaunimo klasikinės figūros  kategorijoje ir sidabro jaunių kultūrizmo kategorijoje laimėjo Karolis Linkevičius (Kauno „Rino team“). Sidabro medaliu pasipuošė Justas Poliakus (Šiaulių „Fortūna“), aplenkęs 18 konkurentų kultūrizmo iki 95 kg kategorijoje. Bronzos medalius laimėjo Domantas Šunokas (Klaipėdos „Vilkai team“) jaunimo klasikinio kultūrizmo  kategorijoje, Julita Ciūnytė ir Andrius Talačka (Marijampolės „Tauras“) mišrių porų kategorijoje, J. Ciūnytė taip pat buvo trečia moterų (35-39 metų) kūno fitneso kategorijoje, o A. Talačka buvo buvo septintas vyrų (40-44 metų) virš 90 kg kategorijoje ir devintas kultūrizmo iki 100 kg kategorijoje. Čempionato bronzą laimėjo Neda Silkinytė („Fortūna“) bikini virš 172 cm kategorijoje. 

Ketvirti buvo Lukas Selemonas jaunimo figūros iki 178 cm kategorijoje, Dovilė Paulavičiūtė (abu – Kauno „Kūno kultas“) bikini virš 172 cm kategorijoje ir Vilius Petrik („Tauras“) jaunimo kultūrizmo kategorijoje.

Penktas vietas užėmė Žygimantas Stašys (Kauno „Minotauras“) jaunimo klasikinio kultūrizmo kategorijoje ir Vytautas Žylė („Fortūna“) kultūrizmo iki 85 kg kategorijoje.

Per žingsnį nuo finalo liko ir septintą vietą užėmė Domantas Poliakovas („Minotauras“) jaunimo figūros virš 178 cm kategorijoje, aštunti buvo Alina Čepurnienė ir Marius Šileika („Tauras“) mišrių porų kategorijoje, M. Šileika buvo dešimtas klasikinio kultūrizmo iki 180 cm kategorijoje. Devintą vietą užėmė Sandra Kazlauskienė („Fortūna“) bikini iki 158 cm, dešimti buvo Tomas Petrėnas („Kūno kultas“) raumeningos figūros kategorijoje ir Martynas Peleckis („Tauras“) vyrų figūros virš 182 cm kategorijoje. Dvyliktas buvo Gabrielius Serva (Šiaulių „Gylys“) jaunimo klasikinio kultūrizmo kategorijoje.  

Komandinėje įskaitoje lietuviai užėmė devintą vietą.

RĖMĖJAI

Socialiniai tinklai