Europos čempionatas

Gegužės 5-9 d. Ispanijoje, Santa Susanoje vyko IFBB Europos kultūrizmo ir fitneso čempionatas, kuriame varžėsi per 1000 sportininkų iš 45 šalių. Lietuvai atstovavo 21 sportininkas. Lietuviai iškovojo 9 medalius (4 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos) ir vieną absoliutaus nugalėtojo titulą.

Absoliučia jaunimo bikini kategorijos Europos čempione tapo Viktorija Volodkovič (Vilniaus „Fitness LT“, treneris T. Petrokas), kuri buvo pripažinta nugalėtoja ir savo kategorijoje (21-23 m. bikini -160 cm). V. Volodkovič suaugusiųjų tarpe iškovojo sidabro medalį (bikini -160 cm kategorijoje).

Aukso medalį vyrų figūros iki 179 cm kategorijoje laimėjo Darius Kirvela (Kauno „Kūno kultas team“,treneris M. Blaževičius), o Rokas Čiapas triumfavo naujokų vyrų kultūrizmo kategorijoje (klasikinio kultūrizmo virš 180 cm jis užėmė 11 vietą). Aukso medaliais taip pat pasipuošė Julita Ciūnytė ir Andrius Talačka laimėję mišrių porų kategoriją (visi – Marijampolės „Tauras“, treneris R. Česnaitis).

Sidabro medalius iškovojo Dovilė Paulavičiūtė bikini virš 172 cm kategorijoje („Kūno kultas team“, treneris M. Blaževičius), Andrius Talačka kultūrizmo 40-44 m. virš 90 kg, kuris taip pat laimėjo bronzos medalį kultūrizmo iki 100 kg kategorijoje („Tauras“, treneris R. Česnaitis).Bronzos medaliu pasipuošė Tomas Petrėnas  raumeningos vyrų figūros kategorijoje  („Kūno kultas team“, treneris M. Blaževičius). Toje pačioje kategorijoje Donatas Rapšas buvo ketvirtas („Tauras“). Rolandas Žeimys užėmė ketvirtą vietą kultūrizmo 45-49 m. iki 80 kg (Kauno „R. Žeimio sporto klubas“). Jis taip pat buvo šeštas klasikinio kultūrizmo 45-49 m. kategorijoje. Fit pairs kategorijoje ketvirti buvo D. Paulavičiūtė ir T. Petrėnas („Kūno kultas team“).

Penktą vietą užėmė Daiva Varnelienė kūno fitneso virš 45 m. kategorijoje. D. Varnelienė taip pat užėmė septintą vietą kūno fitneso virš 168 cm kategorijoje. Penkti taip pat buvo Darius Alesius kultūrizmo 50-54 m. virš 80 kg ir Tomas Tamelis kultūrizmo iki 90 kg kategorijoje. T. Tamelis taip pat buvo septintas klasikinės figūros iki 180 cm kategorijoje (visi – „Tauras“).

Šešti buvo Julita Ciūnytė kūno fitneso 35-39 m. kategorijoje („Tauras“), Lina Kraftė su Dariumi Kirvela Fit pairs kategorijoje („Kūno kultas team“), Živilė Augustytė bikini iki 162 cm kategorijoje (Šiaulių „Fortūna“), Matas Turkevičius jaunimo klasikinio kultūrizmo kategorijoje (Kauno „Minotauras“), Eglė Adomaitė bikini 35-39 m. bikini virš 164 cm („R. Žeimio sporto klubas“), Tadas Žukauskas kultūrizmo iki 95 kg kategorijoje („Tauras“).

Per žingsnį nuo finalo liko Gabrielė Raškevičiūtė, kuri jaunimo kūno fitneso kategorijoje užėmė septintą vietą (Karmėlavos „Lion’s gym“), ir Simonas Pužas vyrų figūros iki 182 cm kategorijoje („Kūno kultas team“). Neringa Pavilionienė buvo aštunta bikini virš 45 m. kategorijoje, o J. Ciūnytė devinta kūno fitneso iki 168 cm kategorijoje (abi – „Tauras“). Tryliktą vietą užėmė Lina Kraftė bikini iki 169 cm kategorijoje („Kūno kultas team“).