Europos kultūrizmo ir fitneso čempionatas

ifbb logo

Gegužės 4-7 dienomis Santa Susanoje, Ispanijoje vyko Europos kultūrizmo ir fitneso čempionatas (IFBB). Šiame čempionate dalyvavo daugiau nei 1500 dalyvių iš 43 šalių. Lietuvos rinktinės sudėtyje buvo 25 sportininkai, kurie iškovojo 7 medalius: aukso medaliais pasipuošė Vytautas Žylė (kultūrizmas -80 kg, Šiaulių „Fit House“) ir Tomas Kairys (jaunimo klasikinis kultūrizmas, Marijampolės „Tauras“).  Sidabro medaliu į Lietuvą parveža Skirmantė Puzinaitė („wellness“ kategorija), Rasa Selemonavičiūtė (veteranių bikini +163 cm, abi – „Fit House“) ir Vilius Sosnovskis (jaunimo kultūrizmas -75 kg, Vilniaus „Dubinas team“), kuris klasikinio kultūrizmo „games“ kategorijoje buvo  ketvirtas. Bronzą laimėjo Daiva Varnelienė (kūno fitnesas +168 cm, „Tauras“), kuri veteranių kūno fitneso kategorijoje buvo  ketvirta, ir Veronika Iljinaitė (jaunimo bikini -166 cm, Kauno „Power team“).

Į finalinį TOP 6 pateko ir ketvirtą vietą užėmė Diana Stankejeva (bikini +172 cm, Šilutės „Oazis“), penkti buvo Mindaugas Giedris (40-44 metų -90 kg kategorija, „Tauras“), kuris kultūrizmo -90 kg kategorijoje buvo keturioliktas, ir Eglė Gestautaitė (jaunimo bikini -160 cm, Vilniaus „Star gym“).

Per žingsnį nuo finalininkų šešeto liko ir septintas vietas užėmė Marius Mėgelaitis (jaunimo kultūrizmas +75 kg, Šilutės „Oazis“),  Renatas Suleimanovas (vyrų figūra -170 cm), Regimantas Sinkevičius (vyrų figūra -173 cm, abu – „Tauras“). Aštunti liko Sandra Kazlauskienė (bikini -158 cm), Ramona Žiauberytė (bikini -172 cm, abi – „Fit house“),  Tomas Kudelis (kultūrizmas +100 kg, „Power team“) ir Liudas Vaisieta (vyrų figūra -176 cm, „Tauras“).  Devinti buvo Kristina Narbutaitytė (bikini -169 cm) ir Deividas Dubinas (kultūrizmas +100 kg). Dešimtas – Aivaras Gavrilovas (vyrų figūra -179 cm, visi – „Dubinas team“). Vienuoliktas vietas užėmė Tomas Bendoraitis (kultūrizmas -90 kg, „Tauras“) ir Piotr Ševčenko (kultūrizmas +100 kg, Vilniaus „D‘Atlantis“). Tryllikta buvo Goda Randakevičiūtė („wellness“, Jurbarko „Progresas“), penkiolikta – Rita Milinovič (bikini -166 cm, „Tauras“). Justas Poliakus debiutavęs suaugusiųjų Europos čempionate į TOP 15 nepateko (kultūrizmas -90 kg, „Fit House“). Lietuviai susumavus komandinius taškus jaunimo ir veteranų įskaitoje užėmė ketvirtą vietą, fitneso – 9 vietą, o kultūrizmo -12 vietą.

Jau ateinantį šeštadienį Šiauliuose vyks tarptautinis turnyras „Saulės taurė“, tą pačią dieną dalis Lietuvos atstovų vyks į Kaliningrade vyksiantį tarptautinį turnyrą, o sekmadienį sportininkai varžysis Naujoje Akmenėje vyksiančiose Lietuvos jaunimo pirmenybėse ir „Partinisgym“ taurėje.