Pasaulio Fit Model čempionatas

Spalio 1-3 d. pirmą kartą Lietuvoje, Vilniuje vyko IFBB pasaulio Fit Model čempionatas. Devyniose kategorijose varžėsi beveik 70  sportininkų. Komandinėje įskaitoje lietuviai pirmą kartą istorijoje iškovojo pirmą vietą. Antra liko Ukrainos komanda, trečia – Estijos.Absoliučia varžybų nugalėtoja pripažinta ukrainietė Kateryna Myroniuk.

Geriausiai lietuvių tarpe sekėsi Dianai Skukauskei (Marijampolės „Tauras“), kuri laimėjo du aukso medalius – kategorijoje iki 164 cm ir kategorijoje virš 35 metų. Aukso medalį taip pat iškovojo Samanta Šneliūtė (Vilniaus „Fitness LT“) kategorijoje iki 172 cm, o jaunimo amžiaus kategorijoje S. Šneliūtė laimėjo sidabro medalį. Sidabro medalį kategorijoje iki 160 cm laimėjo Kristina Mickienė , ji taip pat buvo trečia kategorijoje virš 35 metų. Kategorijoje iki 164 cm Julija Ivanauskienė, o vyrų fit model kategorijoje Domantas Poliakovas taip pat laimėjo sidabro medalius (visi – „Tauras“). Bronzos medalį jaunimo amžiaus kategorijoje laimėjo Ksenija Tretjakova („Fitness LT“). Ji taip pat buvo ketvirta naujokių kategorijoje ir šešta kategorijoje iki 164 cm.

Ketvirtą vietą kategorijoje virš 172 cm laimėjo Viktorija Petkevičiūtė (Kauno „Minotauras“), ji taip pat buvo penkta naujokių kategorijoje. Penktas vietas laimėjo Aurelija Strakšienė kategorijoje iki 160 cm („Fitness LT“) ir Laura Dilytė (Kauno „Kūno kultas“) kategorijoje iki 168 cm. Šeštos buvo Ugnė Gailiūtė („Minotauras“) jaunimo amžiaus kategorijoje, Evelina Borisniova – Vorobjov („Fitness LT“) kategorijoje iki 160 cm ir Aušrinė Mociejūnienė („Kūno kultas“) kategorijoje virš 172 cm.

Tarptautinės federacijos prezidento Dr. R. Santonja apdovanojimai už indėlį į kultūrizmo sportą buvo įteikti pasaulio ir Europos čempionei  Alinai Čepurnienei ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos trenerių tarybos pirmininkui ir Marijampolės „Tauro“ treneriui Rinaldui Česnaičiui.

Prieš pasaulio čempionatą vyko projekto „Fit Model Lietuva“ finalas. Jame dalyvavo 13 merginų, kurios savo pasirodymui ruošėsi 10 savaičių. Teisėjų sprendimu nugalėjo Agnieška Balinskytė, antra buvo Gražina Bartusevičiūtė, trečią vietą užėmė Aurelija Strakšienė. Ketvirta buvo Jovita Matulė, penkta – Gintarė Šimkutė, o šešta – Aura Draugelytė. Kitą savaitgalį Kėdainių arenoje vyks Lietuvos taurės varžybos.

Kitą savaitgalį Kėdainių arenoje vyks IFBB Lietuvos taurės varžybos.